Nasze Możliwości

Nasz Punkt Przedszkolny powstał dla dzieci z autyzmem/zespołem Asperegera, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Przedszkole jest czynne od godz. 8.00 do 13.00 od poniedziałku do piątku, także w wakacje. W Punkcie Przedszkolnym funkcjonuje jedna, pięcioosobowa grupa dzieci w wieku 2,5-4 lat, z którą pracuje dwóch pedagogów. 
Przedszkolakom zapewniamy:

 • grupowe i indywidualne zajęcia dydaktyczne zgodne z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego,
 • indywidualne zajęcia terapeutyczne: terapię logopedyczną, psychologiczną, pedagogiczną i terapię Integracji Sensorycznej,
 • indywidualne zajęcia rewalidacyjne realizujące opracowany przez nas IPET (Indywidualny Program Edukacyjno- Terapeutyczny),
 • dużo ruchu na świeżym powietrzu – gdy tylko pogoda pozwala wychodzimy na nasz plac zabaw, gdzie w cieniu drzew realizujemy nasze zajęcia.

 

Nasza Wizja

Tworzymy miejsce gdzie razem z Rodzicami wspieramy dzieci w ich specyficznym rozwoju. Staramy się je przystosować do życia w społeczeństwie najlepiej jak to możliwe. Duży akcent kładziemy na rozwój komunikacji,  samodzielności i kompetencji społecznych. Nie obca jest nam komunikacja alternatywna i wspomagająca.  W codziennych zajęciach przedszkolnych obecne są ćwiczenia TUS (Treningu Umiejętności Społecznych). Przedszkolaki przy naszym wsparciu uczą się samoobsługi w codziennych czynnościach.

Nasze Wartości

Bardzo istotne jest dla nas:

 • współpraca z Rodzicami,
 • kompleksowa terapia  obejmująca wszystkie sfery życia dziecka,
 • samodzielność dziecka w życiu codziennym,
 • szacunek dla dziecka i jego potrzeb,
 • rozwój umiejętności komunikacyjnych, w tym także komunikacji alternatywnej i wspomagającej,
 • rozwój umiejętności społecznych,
 • przebywanie blisko przyrody.

Co Oferujemy?

DOświadczona kadra

Nasz Zespół to odpowiednio wykwalifikowane młode osoby, pełne pomysłów i zaangażowania. Są wśród nas pedagodzy specjalni, nauczyciele wychowania przedszkolnego, fizjoterapeuci, logopeda oraz psycholog.

zabawy na świeżym powietrzu

Mamy własny ogrodzony teren z placem zabaw przy Punkcie Przedszkolnym. Zdrowe spędzanie czasu na zasadzie bawiąc uczyć!

Terapia integracji Sensorycznej

Terapia indywidualna w sali terapii SI oraz zajęcia grupowe SI na świeżym powietrzu.

niezapomniane wspomnienia

Dokładamy wszelkich starań, by czas u nas spędzany był nie tylko czasem terapii, ale również zabawy oraz niezapomnianych chwil.

0 +
Outdoor Activities
0
gRUPY Ćwiczeniowe
0
Doświadczonych nAUCZYCIELI
0
Niesamowitych zabaw

Najczęściej Zadawane Pytania