Nasze Możliwości

Nasz Punkt Przedszkolny powstał dla dzieci z autyzmem/zespołem Asperegera, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Przedszkole jest czynne od godz. 8.00 do 13.30 od poniedziałku do piątku, także w wakacje.  Przedszkolaki uczą się i bawią w dwóch, pięcioosobowych grupach (dzieci młodsze: 2,5-4 lat, dzieci starsze: 5-7 lat). Z każdą grupą pracuje dwóch pedagogów.
Przedszkolakom zapewniamy:

• grupowe i indywidualne zajęcia dydaktyczne zgodne z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego,
  • indywidualne zajęcia terapeutyczne: terapię logopedyczną, psychologiczną, pedagogiczną i terapię Integracji Sensorycznej,
  • zajęcia rewalidacyjne oparte o stworzony przez nas IPET (Indywidualny Program Edukacyjno- Terapeutyczny)
  • dużo ruchu na świeżym powietrzu – gdy tylko pogoda pozwala wychodzimy na naszą działkę (300m od przedszkola) gdzie w cieniu drzew realizujemy nasze zajęcia.

Nasza Wizja

Razem z Rodzicami wspieramy dzieci w ich specyficznym rozwoju. Staramy się je przystosować do życia w społeczeństwie najlepiej jak to możliwe. Duży akcent kładziemy na rozwój komunikacji,  samodzielności i kompetencji społecznych. Nie obca jest nam komunikacja alternatywna i wspomagająca.  W codziennych zajęciach przedszkolnych obecne są ćwiczenia TUS (Treningu Umiejętności Społecznych). Przedszkolaki przy naszym wsparciu uczą się samoobsługi w codziennych czynnościach.

Nasze Wartości

Bardzo istotne jest dla nas:

• współpraca z Rodzicami,
  • kompleksowa terapia  obejmująca wszystkie sfery życia dziecka,
  • samodzielność dziecka w życiu codziennym,
  • szacunek dla dziecka i jego potrzeb,
  • rozwój umiejętności komunikacyjnych, w tym także komunikacji alternatywnej i wspomagającej,
  • rozwój umiejętności społecznych,
  • przebywanie blisko przyrody.

Co Oferujemy?

DOświadczona kadra

Nasz Zespół to odpowiednio wykwalifikowane młode osoby, pełne pomysłów i zaangażowania. Są wśród nas pedagodzy specjalni, fizjoterapeuci, logopeda oraz psycholog.

zabawy na świeżym powietrzu

Mamy własną działkę (300m) od Przedszkola, na której sadzimy rośliny, robimy pikniki i świetnie się bawimy. Zdrowe spędzanie czasu na zasadzie bawiąc uczyć!

Terapia integracji Sensorycznej

Terapia w formie indywidualnej na sali oraz w formie zajęć grupowych na świeżym powietrzu.

niezapomniane wspomnienia

Dokładamy wszelkich starań, by czas spędzany w naszym przedszkolu był nie tylko czasem terapii, ale również zabawy oraz niezapomnianych chwil.

0 +
Outdoor Activities