Zapoznaj się z naszą ofertą!

W naszym przedszkolu y metody pedagogiczne dostosowujemy do indywidualnych możliwości i potrzeb każdego dziecka. Potrzebujesz więcej informacji? Zapraszamy do kontaktu!

Zajęcia dydaktyczne

Nasze Przedszkolaki bawią się i uczą dwóch małych grupach (dzieci młodsze 2,5-4 lat, dzieci starsze 5-6lat). W każdej grupie jest pięcioro dzieci, z którymi pracuje dwóch pedagogów specjalnych/nauczycieli. Umożliwia nam to indywidualne podejście do każdego dziecka. Przedszkolakom zapewniamy: –indywidualne zajęcia rewalidacyjne zgodne z opracowanym przez nas IPETem,
– grupowe i indywidualne zajęcia dydaktyczne zgodne z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego,
– indywidualne zajęcia terapeutyczne: terapię logopedyczną, psychologiczną, pedagogiczną i terapię Integracji Sensorycznej,
– hipoterapię,
- dużo ruchu na świeżym powietrzu.

Metodyka pracy

W naszym przedszkolu metody pedagogiczne dostosowujemy do indywidualnych możliwości i potrzeb każdego dziecka.
Są to m.in. pedagogika Marii Montessori, stymulacja polisensoryczna, elementy Sensoplastyki, Terapia ręki, Trening Umiejętności Społecznych.

Zajęcia hipoterapii odbywają się po godzinach pracy przedszkola w Ośrodku Hipoterapii i Terapii NDT- Bobath w Bukowinie pod Wrocławiem. Godziny ustalane indywidualnie wg potrzeb rodziców, którzy przywożą dziecko na zajęcia.

Dobra zabawa!

W przedszkolu organizujemy imprezy urodzinowe dzieci, bal karnawałowy, warsztaty o różnej tematyce, na których bawimy się razem z rodzicami (np. warsztaty kosmetyczne z okazji Dnia Kobiet dla naszych Mam) darmowe konsultacje z innymi specjalistami (np. z dietetykiem), imprezy okolicznościowe takie jak: Dzień Babci, Dziadka, Mamy, Taty. Niestety obecnie w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną nie możemy organizować imprez okolicznościowych ani warsztatów.
Gdy tylko pozwala na to pogoda wychodzimy z Przedszkolakami na naszą działkę, plac zabaw lub na spacer. Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na facebooku, gdzie znajdą Państwo relacje z naszych działań przedszkolnych.