ul. Poświęcka 17/38, 51-128 Wrocław
biuro@przedszkole-terapeutyczne.com

Oferta

Nasze Przedszkolaki pracują i bawią się w małych grupach ( na jednego wychowawce przypada 3-4 dzieci) co umożliwia indywidualne podejście do każdego dziecka. Oferujemy szeroki zakres działań terapeutycznych oraz rehabilitacyjnych

Przedszkolakom zapewniamy:

– grupowe i indywidualne zajęcia dydaktyczne

– indywidualne zajęcia terapeutyczne, w tym m.in. terapię logopedyczną, psychologiczną i pedagogiczną, dogoterapię oraz terapię Integracji Sensorycznej

– grupowe zajęcia dogoterapii

– rehabilitację ruchową

– hipoterapię

Terapeutyczny Punkt Przedszkolny  jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00- 13.00.

Ramowy plan dnia:

8.00- 9.00   Przyjmowanie dzieci do placówki, zabawy swobodne, zabawy kierowane.

9.00- 10.00  Powitanie dzieci, poranny krąg, zabawy muzyczno- ruchowe, zabawy plastyczne

10.00- 10.30  Czynności samoobsługowe, zabiegi higieniczne, przygotowanie do śniadania, trening samodzielnego spożywania posiłku

10.30- 12.30  Zajęcia dydaktyczno- terapeutyczne, grupowe/ indywidualne

12.30- 13.00 Zabawy swobodne według zainteresowań dzieci/ zabawy kierowane: konstrukcyjne, manipulacyjne, plastyczne, gry stolikowe/ pobyt na powietrzu

Program ma charakter orientacyjny.

Program zajęć specjalistycznych:

PONIEDZIAŁEK: terapia Integracji Sensorycznej

WTOREK: dogoterapia

ŚRODA: terapia pedagogiczna

CZWARTEK: zajęcia z psychologiem

PIĄTEK: zajęcia z logopedą

Rehabilitacja ruchowa i hipoterapia realizowane są w godzinach ustalanych indywidualnie.

W przedszkolu organizujemy imprezy urodzinowe dzieci, bal karnawałowy, warsztaty o różnej tematyce, na których bawimy się razem z rodzicami (np. warsztaty kosmetyczne z okazji Dnia Kobiet dla naszych Mam)  darmowe konsultacje z innymi specjalistami (np. z dietetykiem), imprezy okolicznościowe takie jak: Dzień Babci, Dziadka, Mamy, Taty. Gdy tylko pozwala na to pogoda wychodzimy z Przedszkolakami na pobliski plac zabaw.  Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na facebooku, gdzie znajdą Państwo relacje z naszych działań przedszkolnych.